ЗВІТ КЕРІВНИКА
Директор : Людмила Іванівна КОБЕРНИК
ОСВІТА : вища освіта, вища категорія, звання: вихователь - методист
Стаж роботи : 22 р.
ЗВІТ КЕРІВНИКА
Даний звіт складено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178, відповідно до якого директор закладу освіти має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.
Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Юридична адреса: 19201
вул. Захисників України,15
м.Жашків,
Уманський р-н,
Черкаська обл..
Електронна пошта: 1720romashka@ukr.net
Телефон: (04747) 6-11-47
Організаційно-правові засади діяльності закладу дошкільної освіти
У своїй діяльності протягом звітного періоду працівники закладу керувалися посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Статутом ЗДО№4 та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Заклад дошкільної освіти №4 «Ромашка» розпочав функціонування в 1967 році. Згідно проектної потужності розрахований на 97 місце для дітей раннього та дошкільного віку. В 2023-2024 навчальному році функціонувало 4 вікових групи з наповнюваністю 106 дітей:1 група раннього віку, 1 група молодшого дошкільного віку, 1 група середнього дошкільного віку(інклюзивна), 1 група старшого дошкільного віку (інклюзивна).
Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем,10 годинним режимом роботи- 3 7.30 год. до 17.30 год
Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається з 01 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 01 червня по 31 серпня триває оздоровчий період.
У закладі створені умови для навчання і виховання дітей в умовах воєнного стану в Україні. В приміщенні є найпростіше укриття. Для оптимального рухового режиму є в наявності музичний зал та ігрові майданчики.
Кадрове забезпечення
Формування сприятливого психологічного мікроклімату у педагогічному колективі є одним із головних завдань закладу. Це пояснюється його впливом як на професійну діяльність педагогів, так і на ефективність освітнього процесу в цілому.
Важливо для колективу є рівень його інтегрованості, згуртованості членів колективу, задоволення їхніх потреб та інтересів у трудовій діяльності, фізичному, психічному і моральному розвитку. Психологічний клімат відображає рівень комфортності особистості в спільній діяльності.
Заклад дошкільної освіти на 100% забезпечено педагогічними кадрами та технічним персоналом. (відповідно до штатного розпису). Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 29. З них педагогів – 15.
За рівнем кваліфікації педагоги мають такі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:
« спеціаліст вищої категорії» – 2 педагоги;
« спеціаліст першої категорії» - 3 педагогів;
« спеціаліст другої категорії» - 2 педагоги;
«звання вихователь-методист» - 2 педагоги.
З метою активізації та розвитку професійної діяльності, цілеспрямованого неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників, визначення відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації, встановлення кваліфікаційних категорій в закладі проводиться атестація педагогічних працівників. За підсумками атестації в 2024 Онопрієнко Олена Леонідівна встановлено І кваліфікаційну категорію, Гук Світлані Станіславівні,Борейко Ларисі Михайлівні підтверджено раніше встановлений 12 т.р.».
Персональний внесок керівника у підвищення організації рівня організації в закладі
Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей. Моя діяльність як керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО. Пріоритетними завданнями в підготовці до 2023-2024 навчального року були визначені такі, які стосувалися створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу й підвищення якості освітньої діяльності.
Методична робота з кадрами та організація освітнього процесу
Зміст освітнього процесу реалізовувався відповідно до вимог Програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», а також враховуючи перспективи розвитку дошкільної освіти, педагогічний колектив виконував такі пріоритетні завдання:
-Створення освітнього середовища, яке мотивує, активізує, зберігає та розвиває.
-Продовжувати формувати соціально-громадянстку компетентність дошкільників з метою зміцнення національної ідентичності дітей;
-Психологічний супровід та підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного та післявоєнного стану.
З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, дирекцією були сплановані та проведені протягом навчального року різні форми методичної роботи а саме: засідання педагогічної ради, тематика яких відповідала ключовим завданням на навчальний рік. Проведені педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю та доцільністю тематики, інноваційними підходами до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів.
Для педагогів закладу протягом року було проведено консультації.
Під час педагогічних годин, які проводились упродовж навчального року, розглядалися питання удосконалення освітньо процесу, визначення системи педагогічних впливів, що забезпечують підвищення якості освітнього процесу, заслуховувались доповіді з актуальних питань навчання й виховання дошкільників, проводилися творчі звіти педагогів, які атестувалися, аналізувались методичні рекомендації, дидактичний матеріал, наочні посібники тощо.
Колективний перегляд освітнього процесу залишається однією з ефективних форм методичної роботи. На високому методичному рівні були проведені заняття та інші форми роботи з дітьми. Під час перегляду занять педагоги закладу мали можливість практично засвоїти особливості методик проведення різних форм освітньої діяльності, поповнили свої знання новими інноваційними методиками й технологіями.
Через всю освітню діяльність проходив принцип інтеграції, комплексності, який підпорядковував завдання всіх розділів програм, єдиній меті - цілісному розвитку особистості. З дітьми проводились різні види занять: інтегровані, комплексні, тематичні, підсумкові, групові, індивідуальні. Освітню діяльність вихователі зорієнтували на загальний розвиток дітей відповідно до їх можливостей. Вихователі дотримуються послідовності подачі навчального матеріалу, враховують індивідуальні можливості дітей, засобами гри, сприяють розвитку психічних процесів, забезпечують диференційний підхід до розвитку інтелекту, здібностей, індивідуальних особливостей.
Питання поліпшення якості освіти в закладі, неможливе без створення інноваційного простору. Особливістю роботи з інноваційної діяльності нашого педагогічного колективу є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить заклад конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг.
Колектив педагогів впродовж 2023-2024 н. р. впроваджував у практику інноваційні технології: казкотерапії з використанням ідей В.О. Сухомлинського, ТРВЗ, використання розвиваючих ігор та вправ для розвитку творчості дошкільників, мнемотехніку, театр фізичного розвитку та оздоровлення на заняттях з фізичного виховання, використання елементів М.Єфименка «Казкова фізкультура» та методики раннього розвитку М.Монтесорі, Нікітіних.
Крім заходів, передбачених річним планом роботи, в ЗДО організовувались заходи:
- до Тижня дошкілля;
- до Міжнародного Дня Миру;
- до Всесвітнього Дня здорового харчування»;
- до Дня Козацтва;
- до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності;
- до Дня Збройний сил України;
- до Всесвітнього дня української хустки;
- до свята Андрія;
- до Дня Святого Миколая;
- до святкування Різдва Христового;
- до Міжнародного дня рідної мови;
- до Дня матері;
- до Дня вишиванки;
- до Міжнародного дня птахів;
- До Міжнародного Дня Космонавтики;
- музичних та фізкультурних розваг;
- дитячих ранків на осінню, весняну тематику;
- дитячих новорічних ранків;
- випускних ранків тощо.
Вихованці закладу та батьки активно підтримують наших ЗСУ та долучаються до різних благодійних акцій,
- Взяли участь IІІ Міжнародному занятті доброти
-Проектах від ЮНІСЕФ
Упродовж навчального року інформація про роботу закладу та життя вихованців, цікаві моменти життя садочка опубліковувались в соціальній мережі «Фейсбук», у вайбер-групах батьків.
Вихователь-методист Олена Онопрієнко взяла участи в обласному конкурсі на кращий електронний ресурс та здобула диплом І місця.
За запитом батьків в ЗДО з 01 вересня 2023 року функціонує дві інклюзивних групи з надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, в якій виховувалося 2 дітей з особливими освітніми потребами. Впродовж 2022-2023 н.р. проводилась систематична робота членів команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. Системність роботи фахівців команди супроводу забезпечувала обов’язкову корекційну складову освітнього процесу шляхом визначення необхідних корекційних годин за освітніми потребами кожної дитини. Під час роботи команди психолого-педагогічного супроводу було визначено напрямки психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг; розроблення індивідуальної програми розвитку/індивідуального навчального плану; моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку/ індивідуального навчального плану для кожної дитини з ООП з метою коригування та визначення динаміки розвитку. Робота команди фахівців психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП відбувалась тісному тандемі з батьками вихованців, які знаходяться на інклюзивному навчанні. Фахівцями проводились тематичні бесіди, надавались вичерпні роз’яснення щодо врахування особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, що сприяло формуванню батьківської компетентності у спілкування з дітьми та закріпленню вивченого матеріалу.
Контрольно-аналітична діяльність за освітнім процесом здійснювалась директором Людмилою Коберник та вихователем-методистом закладу Оленою Онопрієнко відповідно до річного плану та особистого планування. Своєчасно були здійснені тематичні перевірки, інші види контролю, в кожній віковій групі щотижня відвідувались заняття та режимні моменти, з метою вивчення стану роботи, допомоги вихователям в організації і проведенні різноманітної діяльності та забезпечення якості навчально-пізнавальної діяльності.
Упродовж року було організоване й проведене комплексне, тематичне вивчення стану організації життєдіяльності дітей у групах. За результатами перевірок були проаналізовані всебічні питання організації життєдіяльності дітей груп, надані рекомендації щодо усунення виявлених недоліків. Також здійснювалось тематичне вивчення питань. За результатами перевірок проаналізовано стан даних питань, відзначено досягнення, надано рекомендації щодо усунення виявлених недоліків тощо.
З метою визначення результативності освітнього процесу, оцінки рівня засвоєння знань та сформованості життєвих компетентностей дітей старшого дошкільного віку, було здійснено моніторинг рівня розвитку дошкільників.
Підводячи підсумок можна сказати, що переважна більшість дітей мають належний рівень розвитку, є достатньо соціалізованими.
Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників
У 2023-2024 навчальному році виховуються 32 дітей пільгових категорій , які потребували соціальної підтримки та допомоги. Серед них:
-
2 дітей з малозабезпечених сімей;
-
6 дітей з багатодітних сімей;
-
4 дітей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території
України;
-
19 дітей, батьки яких проходять військову службу під час воєнного стану, приймали участь в бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції/ООС.
-
1 дитина інвалід.
У ЗДО створено соціальний паспорт родин пільгових категорій. Протягом року проводилася робота з соціально незахищеними сім’ями: щомісяця уточнювали списки сімей пільгових категорій, надавалися пільги в ЗДО щодо безкоштовного харчування або часткової оплати за харчування в закладі.
Згідно із Законом України «Про охорону праці» у ЗДО здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. При складанні річного Плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.
За період роботи ЗДО у 2023/2024 н.р. нещасних випадків з дітьми під час освітньої роботи і працівниками на робочому місці не було.
Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання. Особлива увага в дошкільному закладі приділяється організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей.
Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд. Працівники, які знаходяться в декретній відпустці, отримують із Фонду соціального страхування одноразову допомогу при народженні дитини і відпустку для догляду за дитиною до 3-х років. Всі працівники, які хворіють, отримують згідно листків непрацездатності допомогу по тимчасовій втраті працездатності, мають щорічну відпустку з виплатою оздоровчих.
Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.
Медичне обслуговування
Заклад дошкільної освіти має медичний кабінет з ізолятором для дітей з інфекційними захворюваннями. Ізолятор потребує дообладнання згідно вимог.
Медичний огляд дітей здійснюється у медичних закладах, а у закладі дошкільної освіти ми тільки слідкуємо за станом здоров'я дітей.
Медичне обслуговування дітей закладу здійснює сестра медична старша Ірина Драч.
Колектив закладу приділяв велику увагу формуванню здоров’я-збережувальної компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Дитину оточують кваліфіковані педагоги, медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я. З метою зниження захворюваності дітей проводились оздоровчі заходи: загартування повітрям і водою, часнику, цибулі, лимонів.
Високий відсоток пропусків можна пояснити тим, що заклад не відвідують діти, з якими є кому залишитися дома, неплатоспроможність батьків, побоювання дорослих через повітряні тривоги та нагнітання паніки щодо обстрілів з боку країни агресора.
Організація харчування
Здоров'я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Організація харчування в закладі дошкільної освіти впродовж 2023-2024 н.р. здійснювалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24 березня 2021 року № 305, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 17 квітня 2006 року № 298/227 (із змінами). Відповідно до штатного розпису заклад дошкільної освіти повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування дошкільнят. Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний. Кухонне обладнання, посуд у достатній кількості. У закладі дошкільної освіти організовано триразовий режим харчування для дітей: сніданок, обід та підвечірок. Харчування дітей здійснюється відповідно до складеного примірного чотиритижневого сезонного меню, затвердженого начальником відділу освіти та начальником Уманського районного управління Головним управлінням Держспоживслужби Ларисою Качановою . Видача готових страв на групи проводилася відповідно до графіка видачі їжі, складеного без порушень режиму дня, організації освітнього процесу та затвердженого директором ЗДО №4. Готові страви видавалися з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. Для організації оптимального питного режиму діти забезпечувалися водою за індивідуальною потребою.
Продукти харчування та продовольча сировина постачалися в заклад регулярно та у повному обсязі відповідно до заявок на продукти харчування. Постачальниками продуктів харчування були: ФОП Харчевський, ТОВ «ВЛАДЛЕН», ФОП Завертаний, відповідно до діючих вимог. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються у складському приміщенні та овочесховищі. Для зберігання швидкопсувних продуктів використовується холодильне обладнання, забезпечується товарне сусідство.
З метою контролю за виконанням затвердженого набору продуктів сестрою медичною з дієтичного харчування ведеться журнал обліку виконання норм харчування, дотримання яких здійснюється у межах відповідних бюджетних призначень. Аналіз виконання норм харчування за 2023 рік показав, що в цілому харчування дітей в закладі дошкільної освіти здійснювалось наближено до норм. У 2023 році норми харчування по продуктах виконано в такому обсязі: для дітей від 1 до 4 років – м’яса (на 93 %), риби (на 91 %), олії соняшникової (на 100 %), масла вершкового (на 100 %), молока (91 %), сиру кисломолочного (на 95 %), сиру твердого (на 94 %), яєць (на 100 %), картоплі (на 98.5 %), овочів (на 98 %), фруктів (100 %), соків (на 77 %); для дітей від 4 до 6(7) років – м’яса (на 100 %), риби (на 99.7 %), олії соняшникової (100 %), масла вершкового (на 99 %), молока (на 92 %), сиру кисломолочного (на 94 %), сиру твердого (на 94 %), яєць (на 100 %), цукру (на 100 %), картоплі (на 98.4%), овочів (на 98 %), фруктів (на 100 %), соків (на 77 %).
Середня вартість харчування за 2023 рік склала для дітей від 1 до 4 років – 28.47,38 грн, для дітей від 4 до 6(7) років – 31,50 грн. Підрахунки хімічного складу харчування показали, що за щоденної норми, отримання білків, жирів і вуглеводів дітьми раннього та дошкільного віку фактично становлять: - білків – 90 % від норми; - жирів – 91.8 % від норми; - вуглеводів – 94.9 % від норми; - калорійність їжі – 93.4 % від норми.
Отже, аналіз щоденних норм харчування та хімічного складу їжі показав, що діти як раннього, так і дошкільного віку, білків, жирів і вуглеводів отримують у достатній кількості, калорійність їжі в межах норми.
Впродовж 2023 року питання організації харчування дітей в закладі дошкільної освіти розглядалось на батьківських зборах та обговорювалось у групах соціальних мереж ЗДО. В закладі дошкільної освіти директором Людмилою Коберник та сестрою медичною Іриною Драч здійснювався постійний контроль за організацією роботи харчоблоку, за умовами зберігання продуктів, дотриманням строків реалізації продуктів і технологією приготування їжі, за забезпеченням раціональним харчуванням дітей пільгових категорій. Аналіз харчування проводився систематично. Питання організації харчування розглядалися на виробничій нараді. В 2023-2024 навчальному році у закладі дошкільної освіти було забезпечено харчування дітей пільгових категорій.
Про дисциплінарну практику та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу
З метою поліпшення роботи зі зверненням громадян у дошкільному закладі затверджений порядок особистого прийому громадян директором.
Звернення громадян в основному стосувались влаштування та переведення дітей, влаштування ВПО, переліку документів, які необхідно надавати під час оформлення дитини, уточнення режиму роботи закладу дошкільної освіти, плати за харчування дітей. На свої питання та звернення до керівника батьки та відвідувачі отримали відповіді.
Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази освітнього процесу
ЗДО №4 «Ромашка» – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. В цьому році працювали над створення безпечних та належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримки життєдіяльності закладу.
Використання кошторисних призначень загального фонду бюджету
закладом дошкільної освіти №4 «Ромашка»
Жашківської міської ради Черкаської області
за січень - грудень 2023 року
|
|
|
ВИТРАТИ |
|
|
Поточні видатки |
2000 |
5,783,149.72 |
|
|
Заробітна плата |
2111 |
2974621.52 |
|
|
Нарахування на оплату праці |
2120 |
695953.33 |
|
|
Предмети, матеріали, обладнання та інвентар |
2210 |
205295.66 |
|
|
Медикаменти та перв'язувальні матеріали |
2220 |
1493.13 |
|
|
Продукти харчування |
2230 |
918109.73 |
|
|
Оплата послуг (крім комунальних) |
2240 |
292735.24 |
|
|
Видатки на відрядження |
2250 |
0.00 |
|
|
Оплата теплопостачання |
2271 |
542751.58 |
|
|
Оплата водопостачання та водовідведення |
2272 |
10367.38 |
|
|
Оплата електроенергії |
2273 |
141012.14 |
|
|
Оплата природного газу |
2274 |
0.00 |
|
|
Оплата інших енергоносіїв |
2275 |
0.00 |
|
|
Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) |
2282 |
0.00 |
|
|
Інші поточні видатки (реєстрація статуту) |
2800 |
810.00 |
|
|
Капітальні видатки |
3000 |
27,000.00 |
|
|
Придбання обладнання і предметів довгострокового користування |
3110 |
27,000.00 |
|
|
Капітальне будівництво |
3122 |
|
|
|
Капітальні ремонти (виготовлення проектно-кошторисної документації) |
3132 |
|
|
|
|
|
|
|
|
РАЗОМ |
|
5,837,149.72 |
|
|
|
|
|
|
Протягом літнього періоду планується за кошт місцевого бюджету провести ремонт чотирьох кімнат гігієни, замінити центральну трубу подачі опалення від котельні до приміщення ЗДО, закупити нові вішаки для дитячих полотенець
З метою підготовки до нового 2024-2025 навчального року також спільними зусиллями адміністрації, працівників та батьків вихованців плануємо здійснити:
- ремонт (фарбування) ігрових споруд на дитячих майданчиках;
- заміну піску в пісочницях;
- поточний ремонт приміщень дошкільного навчального закладу, груп;
- поточний ремонт найпростішого укриття;
Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати особливо педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців, за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей, та щоб і на далі ми були єдиною командою, яка має спільну мету: виховання дітей, підтримка й розвиток нашого закладу, зростання іміджу садка в місті, створення справжнього осередку культури, освіти, краси і безтурботного дитинства.